Arstid
Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) arstid tegelevad erinevate vähipaikmetega: seedetrakti kasvajad, nahakasvajad ja melanoom, pehmete kudede kasvajad, endokriinsüsteemi organite (näärmete) kasvajad, rinnakasvajad, uroloogilised kasvajad, luukoe kasvajad, günekoloogilised kasvajad, rindkere kasvajad, silmakasvajad.
Keemiaravi
Elen Vettus
Elen Vettus on lõpetanud Tartu Ülikooli 2013. aastal ning onkoloogia residentuuri. Dr Vettus on koolitanud end tipp-onkokeskustes välismaal: Memorial Sloan Ketteringi ning MD Andersoni Vähikeskustes melanoomi ja rinnavähi alal, samuti Grazi Meditsiiniülikoolis patoloogia ning Singapuri Riiklikus Nahakeskuses melanoomi alal. 2019. aastal töötas ta Lõuna-Šveitsi Onkoloogia Instituudis Euroopa Onkoloogide Kooli Fellow´na ning lisaks rinnavähi kliinilisele tööle töötas tema meeskond välja kardio-onkoloogilise kliinilise uuringu, et hinnata MRT osakaalu varajase kardiotoksilisuse avastamiseks rinnavähi patsientidel.
Dr Vettus on spetsialiseerinud rinnavähi, melanoomi ning urotrakti pahaloomuliste kasvajate ravile. Dr Vettus on Euroopa Onkoloogide Kooli ja Ulmi Ülikooli poolt sertifitseeritud rinnavähi spetsialist ning Grazi Meditsiiniülikooli poolt diplomeeritud dermatoskopist. Praegu on tal käsil magistriõpingud TalTechis tervishoiutehnoloogia erialal.
Ta on osalenud onkoloogia konverentsidel üle maailma ja esinenud onkoloogiaalaste ettekannetega arstidele, õpetajatele ja õpilastele.
Dr Vettus on olnud mitmete heategevusürituste peakorraldaja, toetades Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liitu. Samuti on dr Vettus alaealistele solaariumi keelustamise ettepaneku algatajaks.
Dr Vettus on Eesti Onkoloogide Seltsi, Eesti Onkoteraapia Ühingu, Euroopa Onkoloogide Seltsi, Ameerika Kliiniliste Onkoloogide Seltsi, Rahvusvahelise Dermatoskoopia Seltsi ning Eesti Arstide Liidu liige.
Tiina Tuul
Tiina Tuul on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna aastal 2010 ja onkoloogia residentuuri 2014. Alates 2014. aastast töötab ta ITK-s. Dr Tuul on onkoloogia osakonna juhtivarst ja kõige enam spetsialiseerunud rinnavähi ja günekoloogiliste kasvajate medikamentoossele ravile. Lisaks juhib dr Tuul aastast 2020 haiglas ka onkoloogiliste patsientide palliatiivravi multidistsiplinaarse meeskonna tööd. Dr Tuule vastuvõtud toimuvad nii Tallinnas kui ka Kuressaare Haiglas.
Kristi Niinepuu
Kristi Niinepuu on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2012. aastal ja onkoloogia residentuuri 2016. Samal aastal alustas ta tööd kliinilise onkoloogina Tartu Ülikooli Kliinikumis, kus tema eestvedamisel loodi brahhüteraapia võimekus (emakakaelakasvajate piltjuhitud õõnesisene lähikiiritusravi). Ülikooli Kliinikumis töötades juhendas ta onkoloogia assistendina meditsiiniteaduste valdkonnas ka üliõpilasi ning võttis vastu onkoloogilisi haigeid Ida- Viru Keskhaiglas. 2021. aastast töötab dr Niinepuu onkoloogina ITK-s ning 2023 aastast ka Põhja- Eesti Regionaalhaigla Kiiritusravi Keskuses.
Arsti- ning õppetöö kõrvalt on ta aktiivselt tegelenud teadustööga ning täiendanud oma teadmisi arvukatel koolitustel, seminaridel ning konverentsidel Euroopas ja mujal maailmas.
Günekoloogiliste kasvajate kirurgia
Reeli Saaron
Irina Ploom
Irina Ploom on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi erialal 1989, millele järgnes sünnitusabi ja günekoloogia internatuur Tallinna Pelgulinna Haiglas (praegune LTKH).
ITK-s töötab ta alates 2003. aastast. Günekoloog-juhtivarstina tegeleb dr Ploom günekoloogiliste pahaloomuliste kasvajate (emakakehavähk, emakakaelavähk, munasarjavähk), sh vähieelsete seisundite diagnostika ja kirurgilise raviga. Samuti tegeleb ta healoomuliste kasvajate kirurgilise raviga. Onkoloogilise mini-invasiivse kirurgia alal on dr Ploom end täiendanud Prantsusmaal Strasbourgis. Dr Ploom kuulub Euroopa Onkogünekoloogide Ühingusse (ESGO).
Rinnakasvajate kirurgia
Gabor Szirko
Gabor Szirko on lõpetanud aastal 2006 Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning 2010 sünnitusabi ja günekoloogia residentuuri. Rinnakirurgia alal on ta end täiendanud Skåne Ülikooli haiglas Rootsis ja Tampere Ülikooli haiglas Soomes. Täna töötab dr Szirko haigla naistekliiniku mammoloogia juhtivarstina, olles spetsialiseerunud rinnavähi kirurgilisele ravile. Lisaks tegeleb ta ka healoomulise günekoloogia ja urogünekoloogiaga ning on naistekliiniku residentuuri koordinaator.
Anu Suurpalu
Anu Suurpalu on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2002 ning sünnitusabi ja günekoloogia residentuuri 2008. Dr Suurpalu töötab ITK-s 2007. aastast. ITK arst-konsultandina on ta spetsialiseerunud rinnakirurgiale, lisaks tegeleb healoomulise günekoloogia patsientidega. Ta on täiendanud end rinnakirurgia alal Rootsis Karolinska Instituudis. Dr Suurpalu kuulub mitmesse rahvusvahelisse organisatsiooni, nagu Euroopa Rinnavähi Spetsialistide Selts (European Society of Breast Cancer Specialists) ja Euroopa Kirurgilise Onkoloogia Selts ( European Society of Surgical Oncology).
Urmo Johanson
Urmo Johanson on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2000 ning üldkirurgia residentuuri 2005. aastal. Dr Johanson töötab ITK-s 2004. aastast. Ta on viimase kümne aasta jooksul spetsialiseerunud naha ja nahaaluskoe pahaloomuliste kasvajate ning rinnavähi kirurgilisele ravile. Ta on praktiseerinud rinnakirurgia alal Soomes Meilahti haigla rinnakirurgia osakonnas. Dr Johanson on võtnud iga-aastaselt osa naha- ja rinnavähiteemalistest konverentsidest ja arendanud praktilisi kirurgilisi oskusi vastavates töötubades nii kodu- kui välismaal.
Silmakirurgia
Artur Klett
Artur Klett on lõpetanud Tartu Ülikooli 1989. Alates 1990 on ta seotud ITK silmakliinikuga, olles praegu selle juhataja. 2009 kaitses ta meditsiinidoktori kraadi okuloplastilise kirurgia erialal Rostocki ülikoolis. Dr Klett on täiendanud end silmaonkoloogia alal Moskvas, Saksamaal (Hamburg, Essen, Berliin) ja Helsinki ülikoolis, silma rekonstruktiivse kirurgia alal Hamburgis ja Rostockis ning Utrechtis ja Amsterdamis. Ta on avaldanud kümmekond teadusartiklit rahvusvahelistes erialaajakirjades. Dr Kletti juhitud silmakliinik on ligi kolmkümmend aastat tegutsenud ühtlasi kui Balti silmaonkoloogia ja rekonstruktiivse kirurgia keskus. 2016 akrediteeris Euroopa Komisjon ITK silmakliiniku üle-Euroopalisse haruldaste haiguste võrgustiku koosseisu.
Dr Klett on Euroopa Oftalmoloogia Nõukogu liige (FEBO), Eesti Oftalmoloogide Seltsi liige, ta kuulub mitmesse rahvusvahelisse oftalmoloogide ühendusse (ISOO, ICO, DOG, ESOPRS).
Ülle Sadu
Ülle Sadu on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli arstiteaduskonna 1989. ja oftalmoloogia residentuuri 1999. aastal. Alates 2000. aastast töötab ta Ida-Tallinna Keskhaiglas silmaarst-kirurgina. Dr Sadu on silmakirurgia, täpsemalt laugude plastilise kirurgia alal täiendanud end Saksamaal Hamburgi Ülikooli kliinikus (Universitätsklinikum Hamburg-Eppendorf). Ta on silmaosakonna juhtivarst ja tegeleb silmakirurgia valdkonnas laugude kasvajate diagnoosimise ja raviga ning plastilise kirurgiaga.
Juri Ivanov
Juri Ivanov on lõpetanud oftalmoloogia eriala residentuuri 2007. Alates 2007 töötab ta ITK-s. Oftalmoloog-juhtivarstina tegeleb dr Ivanov silma soonkesta kasvajate diagnostiliste uuringutega ning nende kiiritusraviga ja laserraviga. Ta on täiendanud end erinevatel oftalmoonkoloogia kongressidel ning läbinud oftalmoonkoloogia koolituse Moskva Helmholtz Instituudis.
Delis Linntam
Delis Linntam on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2014 ja oftalmoloogia residentuuri 2020. Alates 2020 töötab dr Linntam ITK silmakliinikus silmaarstina ja omandab silmakirurgia eriala, spetsialiseerudes silmaonkoloogiale.
Reili Rebane
Reili Rebane on lõpetanud Tartu Ülikooli 2010 ja oftalmoloogia ja oftalmokirurgia residentuuri 2017 Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinikus. Silmakirurgia valdkonnas tegeleb ta periokulaarsete kasvajate (sh silmalaud, sidekest, pisarateed) diagnoosimise ja raviga. Dr Rebane töötab ITK-s 2011. aastast. 2016. aastal täiendas ta end Šveitsis Zürichi Ülikooli silmakliinikus silmakirurgia erialal. Dr Rebane on regulaarselt avaldanud silmahaigusi käsitlevaid teadusartikleid nii Eesti kui rahvusvahelistes erialaajakirjades, tema käsiloleva teadusprojekti (2019–2022) teemaks on reetina periflebiit.
Uroloogiliste kasvajate kirurgia
Martin Kivi
Martin Kivi on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1998 ning uroloogia residentuuri 2004. Samal aastal asus ta uroloogina tööle ITK-sse, alates 2014 juhatab dr Kivi ITK uroloogiakeskust. Arstina tegeleb ta kõikide meeste kuse- ja suguelundite ning naiste kuseelundite pahaloomuliste kasvajate raviga. Tema initsiatiivil võeti märtsis 2017 esimesena Eestis kasutusele uus meetod eesnäärme koeproovide võtmiseks. 2019 sooritas ta EBU (Euroopa Uroloogide Nõukogu) kutsestandardi eksami, ta täiendab end pidevalt erialaselt (teaduskonverentsid, koolitused) ja avaldab artikleid nii erialastes väljaannetes kui tavameedias. Dr Kivi on Eesti Riikliku Vähitõrjeplaani kirurgilise ravi töörühma liige. Ta kuulub mitmesse rahvusvahelisse erialaseltsi (Euroopa Uroloogide Selts, Euroopa Uroloogide Nõukogu) ja on Eesti Uroloogide Seltsi esimees. Aastal 2008 pälvis dr Kivi ITK Aasta Arsti tiitli.
Mihhail Kovtun
Dr Mihhail Kovtun on lõpetatud aastal 2016 Tartu Ülikooli arstideaduskonda ning 2021 uroloogia residentuuri.
Ta on osalenud erinevates teadusprojektides ja on saavutanud 2023 Baltimaade Uroloogide Kongressil noorte uroloogide võistlusel esikoha.
Ta on Eesti Eesnäärmavähi Patseintide Liidu esimees, Eesti Uroloogide Seltsi liige, Euroopa Uroloogide Assotsiatsiooni liige ja
Eesti esindaja Euroopa Eesnäärmevähi patsientide Ühingus (UOMO).
2024. aastal sooritas ta EBU (Euroopa Uroloogide Nõukogu) kutsestandardi eksami
Seedeelundite kasvajate ravi
Peeter Kõiva
Peeter Kõiva on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1994. aastal. 2001 lõpetas ta gastroenteroloogia residentuuri. 2001–2006 töötas ta arst-õppejõuna Tartu Ülikooli Kliinikumi gastroenteroloogia osakonnas. ITK-s töötab dr Kõiva alates 2006, aastast 2017 on ta gastroentroloogiakeskuse juhataja. Vähiravis ja diagnostikas on dr Kõiva spetsialiseerunud seedetrakti vähkide (jämesool, magu, kõhunääre ja sapiteed) endoskoopilisele diagnoosimisele, ravile ja palliatiivsele ravile. Ta on pühendunud jämesoole vähi varajase avastamise sõeluuringutele. Olles Eesti Gastrointestinaalse Endoskoopia Ühingu juhatuse liige ja 2016–2018 ka selle ühingu president, on ta olnud aktiivselt kaasatud jämesoole vähi varajase avastamise sõeluuringu käivitamisse Eestis.
Thomas Zimmerer
Thomas Zimmerer lõpetas meditsiini eriala Saksamaal Heidelbergi Ülikoolis aastal 2006, millele järgnes residentuur sisearsti erialal Mannheimi Ülikooli Kliinikumis. Residentuuri ajal läbis ta kaheaastase endoskoopia väljaõppe interdistsiplinaarse endoskoopia alal. 2008 kaitses ta doktoritöö uroloogiast teemal „Neerukivide esinemissagedus diabeedihaigetel“. Aastal 2012 sooritas dr Zimmerer sisearsti residentuuri lõpueksami ja astus gastroenteroloogia residentuuri, mille lõpetas 2016. Dr Zimmerer on tegelenud maksahaiguste valdkonnaga, aastast 2011 töötas ta gastroenteroloogia kliiniku maksahaiguste vastuvõtus ja sooritas Saksa Gastroenteroloogide Seltsi maksahaiguste (hepatoloogia) sertifikaadi.
Aastal 2016 kolis dr Zimmerer perega Eestisse ja astus tööle ITK gastroenteroloogia keskusesse. Aastast 2019 on ta gastroenteroloogia keskuse endoskoopia juhtivarst. Tema peamine valdkond on seedetrakti kasvajate ja vähieelsete lesioonide (jämesool, magu, kõhunääre ja sapiteed) endoskoopiline diagnoosimine ja nii kuratiivne kui ka palliatiivne ravi. Aastast 2019 kuulub dr Zimmerer Eesti Gastrointestinaalse Endoskoopia Ühingu juhatusse.
Anastassia Nedbalskaja
Anastassia Nedbalskaja on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2006. aastal ning 2012. aastal residentuuri gastroenteroloogia erialal. 2012–2013 töötas dr Nedbalskaja gastroenteroloogi ja endoskopistina Lääne-Tallinna Keskhaiglas. 2013. aasta oktoobrist töötab ta Ida-Tallinna Keskhaigla gastroenteroloogiakeskuses. Dr Nedbalskaja tegeleb seedetrakti pahaloomuliste haiguste diagnoosimise ja endoskoopilise raviga ning viib läbi jämesoole kasvaja sõeluuringuid.
Andrus Arak
Andrus Arak on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1986 ning internatuuri 1987 Tartu Kliinilises Haiglas kirurgia erialal. 1987–1990 töötas ta Jõgeva Maakonnahaiglas üldkirurgina ja maakonna onkoloogina. Aastatel 1990–2006 töötas ta Tartu Ülikoolis ja Kliinikumis erinevatel ametikohtadel, alguses onkoloogiahaigla kirurgina, hiljem kirurgilise onkoloogia osakonna juhatajana. 1992–1996 läbitud doktorantuur lõppes meditsiinidoktori väitekirja kaitsmisega („Radikaalselt opereeritud maovähihaigete elulemust mõjutavad tegurid“).
2007–2010 töötas dr Arak Põhja-Eesti Regionaalhaigla Hiiu korpuse ülemarst-ravijuhina, alates 2011 on ta ITK kirurgiakliiniku juhataja. Ta on osalenud haigla vähiravi arengukava koostamisel ning oluliste vähiravi kvaliteedi dokumentide väljatöötamisel, nagu näiteks onkoloogilise ravi- ja konsiiliumide läbiviimise kord, ohutusjuhend ohtlike ravimite käitlemisel jt. Onkoloogilise kirurgina on ta tegelenud seedetrakti, pehmete kudede ja günekoloogiliste kasvajate kirurgilise ja kombineeritud raviga. Dr Araku juhtimisel on ITK-s kasutusele võetud uudne vähiravi meetod – hüpertermiline intraperitoneaalne keemiaravi, mida on eeskätt rakendatud günekoloogiliste kasvajatega patsientidel
Mihkel Mettis
Mihkel Mettis on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2011 ning 2016 residentuuri üldkirurgia erialal. Alates 2016 töötab dr Mettis ITK kirurgiakliinikus, aastast 2020 on ta üld- ja onkoloogilise kirurgia keskuse juhataja.
Dr Mettis on keskendunud jämesoole kasvajate kirurgilisele ravile. Ta on täiendanud end laparoskoopilise kirurgia alal Tromsøs Norras (3rd Nordic Masterclass in Laparoscopic Surgery) ja osalenud mitmetel rahvusvahelistel kolorektaalse kirurgia teaduskonverentsidel. Ta on Euroopa Koloproktoloogia Seltsi (ESCP) ja Euroopa Kirurgilise Onkoloogia Seltsi (ESSO) liige, samuti Eesti Bariaatrilise ja Metaboolse Kirurgia ja Tallinna Kirurgide Seltsi liige. Dr Mettis on panustanud Eesti riikliku vähitõrjeplaani koostamisse, tema juhtimisel on koostatud kasvajate kirurgilist ravi vajavate haigete operatsiooni-eelse seisundi hindamise ja parandamise juhised ja mitmed teised olulised vähiravi kvaliteedi dokumendid.
Airi Tark
Airi Tark on lõpetanud 2005 Tartu ülikooli arstiteaduskonna ning 2010 üldkirurgia residentuuri. Dr Tark on spetsialiseerunud mini-invasiivse operatsioonitehnika arendamisele ning jäme- ja pärasoole hea- ning pahaloomuliste haiguste kirurgilisele ravile. Uue suunana tegeleb ta ka esmaste maksakasvajate ning maksa metastaaside kirurgilise raviga. Ta on täiendanud end Helsingis Meilahti haigla seedetrakti kirurgia osakonnas (jämesoolevähi kirurgiline ravi), osalenud noortele onkokirurgidele mõeldud koolitusel The European School of Oncology (ESO-ESSO Masterclass on Colorectal Cancer Surgery) ning võtnud regulaarselt osa Euroopa kolorektaalkirurgia konverentsidest.
Praegu töötab dr Tark üld- ja onkoloogilise kirurgia keskuses juhtivarstina, olles ka residentide ja üliõpilaste praktika koordinaator ning juhendaja.
Liisa Vipp
Liisa Vipp on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2014, residentuuri läbis ta Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, lõpetas selle 2019 üldkirurgia erialal. Dr Vipp on omandanud kogemusi töötades erinevates Eesti ja Soome haiglates. Aastast 2017 töötab ta ka Kuressaare haiglas kirurgina.
ITK-s töötab dr Vipp alates 2019 üld- ja onkoloogilise kirurgia keskuses kirurgina, olles spetsialisteerunud ülemise seedetrakti kasvajate kirurgilisele ravile (magu, pankreas). Ta on osalenud erialastel koolitustel nii Tartu Ülikooli Kliinikumi juures kui välismaal (Austria, Šveits) ning publitseerinud rahvusvahelistes meditsiiniajakirjades teadusartikleid. Kahel korral (2017, 2018) on dr Vipp käinud vabatahtlikuna missioonil Keenias kirurgitööd tegemas.
Ott Lauer
Ott Lauer on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2015. aastal ning residentuuri Tartu Ülikoolis 2020. aastal. ITK-s töötab ta alates 2017. aastast. Dr Lauer tegeleb peamiselt maovähi, aga ka pankrease ja maksa kasvajate raviga. Lisaks onkoloogiale teeb dr Lauer bariaatrilisi ja üldkirurgilisi operatsioone.
Endokriinelundite kirurgia
Rein Rander
Rein Rander on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1980, läbis seejärel internatuuri Tartu Kliinilises Haiglas ning töötas samas haiglas kirurgi ja arst-õppejõuna kuni 1997. 1. oktoobril 1997 asus dr Rander tööle ITK-sse, olles kuni 2010 kirurgiaosakonna juhataja, 2011–2018 töötas ta ITK üld- ja onkoloogilise kirurgia keskuse vanemarstina, alates 2019 sama keskuse juhtivarstina. Dr Rander opereerib igapäevaselt üldkirurgina songa, sapipõit, pehmete kudede kasvajaid ja kõhukoopa ägedaid kirurgilisi haigusi, poole tema töömahust moodustavad endokriinkirurgiaga seotud operatsioonid. Ta teeb koostööd täiskasvanute ja laste endokrinoloogidega, opereerides kilpnäärmevähi diagnoosiga lapsi ITK-s ja Tallinna Lastehaiglas. Lisaks juhendab ta igal aastal TÜ arstiteaduskonna üliõpilaste praktikat ja ühte residenti. Temalt on ilmunud paarkümmend publikatsiooni erialaväljaannetes. Dr Rander on täiendanud end nii Eestis kui Rootsis, Saksamaal, Soomes, Hispaanias ja Ungaris ning ta osaleb regulaarselt Euroopa Endokriinkirurgide (ESES) ja Balti Kirurgide Assotsiatsiooni kongressidel.
Naha ja pehmekoe kasvajate kirurgia
Urmo Johanson
Urmo Johanson on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2000 ning üldkirurgia residentuuri 2005. aastal. Dr Johanson töötab ITK-s 2004. aastast. Ta on viimase kümne aasta jooksul spetsialiseerunud naha ja nahaaluskoe pahaloomuliste kasvajate ning rinnavähi kirurgilisele ravile. Ta on praktiseerinud rinnakirurgia alal Soomes Meilahti haigla rinnakirurgia osakonnas. Dr Johanson on võtnud iga-aastaselt osa naha- ja rinnavähiteemalistest konverentsidest ja arendanud praktilisi kirurgilisi oskusi vastavates töötubades nii kodu- kui välismaal.
Luukasvajate kirurgia
Taavi Toomela
Taavi Toomela on lõpetanud Tartu Ülikooli 1995, internatuuri 1997 ja ortopeedia residentuuri 2002. Aastatel 1996–2004 töötas dr Toomela Põhja-Eesti Regionaalhaigla traumapunktis ning rindkerekirugia ja ortopeediaosakonnas. Alates 2004 töötab ta ITK-s, kus igapäevaselt tegeleb lülisamba kasvajate kirurgilise raviga. 2017. aastast peale juhatab ta lülisambakirurgia keskust. Dr Toomela on täiendanud end erialastel kursustel Ameerikas, Euroopas ja Skandinaavias, korraldanud ise onkoloogiaalaseid koolitusi ja publitseerinud teadustöid lülisamba kasvajate ravist. Läbi aastate on dr Toomela tegelenud lülisamba kasvajate ja siirete süsteemse käsiteluga Eestis.
Marju Raukas
Marju Raukas on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2010. aastal ning residentuuri ortopeedia erialal 2015. ITK-sse asus ta tööle 2011. aastal. Dr Raukas on täiendanud end Viini Keskhaigla (Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien) muskuloskeletaal-onkoloogia meeskonna juures. Dr Raukas töötab igapäevaselt ITK-s ortopeedina. Vähiravis on ta spetsialiseerunud luustiku primaarsete hea- ja pahaloomuliste kasvajate ning metastaatiliste luuhaiguste ravile.
Andres Šavel
Andres Šavel on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2007 ning ortopeedia residentuuri 2012. Alates 2012. aastast töötab ta ITK-s. Igapäevaselt tegeleb dr Šavel käekirurgiaga (nii erakorralised kui ka kroonilised käega seotud haigused õlast sõrmedeni, sh käe kasvajad). Erialaselt on ta end täiendanud Soomes Tampere Ülikooli Haiglas käekirurgia osakonnas ning Lätis Riia Ülikooli Haigla mikrokirurgia keskuses. Lisaks on ta Soomes Tamperes läbinud mikrokirurgia kursuse ning osalenud erinevatel käekirurgia koolitustel Šveitsis, Belgias, Austrias ja Tšehhis. ITK-s korraldab dr Šavel tudengitele ja residentidele ortopeediaalaseid seminare ja töötubasid.
Nukleaarmeditsiin
Anne Poksi
Anne Poksi on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1995 ning radioloogia eriinternatuuri 1997. Samal aastal asus ta tööle Ida-Tallinna Keskhaigla nukleaarmeditsiini keskusesse, mida ta juhib alates 2006. Vajalikke teadmisi ja kogemusi on dr Poksi omandanud mitmetel Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuri (IAEA) korraldatud kursustel ja Euroopa Nukleaarmeditsiini Assotsiatsiooni (EANM) korraldatud fookus-miitingutel. Ta on täiendanud oma teadmisi ja väljaõpet Turu Ülikooli Keskhaigla nukleaarmeditsiiniosakonnas (Soome), Zentralklinik Bad Berka nukleaarmeditsiini- ja PET-keskuses (Saksamaa), Karolinska Ülikooli haigla onkoloogiakeskuses (Rootsi).
Dr Poksi on ITK-s juurutanud valvurlümfisõlme avastamise metoodika melanoomi, rinnanäärmevähi, peenisevähi ning emakakaelavähiga haigetel. Tema eestvedamisel on keskuses kasutusel tänapäevane tipptehnoloogia hübriidkuvamise näol (SPET/KT ja PET/KT seadmed), mis võimaldab parimat diagnostikat onkoloogilistele patsientidele ning alates 2018 on tema kaasabil ITK-s kasutusele võetud eesnäärmevähi leviku diagnostika spetsiifilise PET-markeriga. Lisaks diagnostilistele uuringutele tegeleb dr Poksi ka onkoloogiliste patsientide isotoopraviga. Dr Poksi on Eesti Riikliku Vähitõrjeplaani piltdiagnostika töörühma liige.
Oma igapäevatöös osaleb dr Poksi haigla multidistsiplinaarsetes konsiiliumites, esineb nukleaarmeditsiini edendavate ettekannetega nii kohalikel kui väliskonverentsidel, on residentide ja Tallinna Reaalkooli meditsiinisuuna õpilaste juhendaja.
Dr Poksi on pälvinud konkursil Parim Arst 2005 II preemia, Dr Väino Tuppitsa nimelise preemia 2010 ning tiitli „Väärtuslik õppejõud“ 2012 Tartu Tervishoiu Kõrgkooli koostööprojekti RADEK läbiviimise eest.
Ta on Eesti Nukleaarmeditsiini Seltsi juhatuse liige, Eesti Radioloogia Ühingu liige ning kuulub mitmesse rahvusvahelisse organisatsiooni, nagu Euroopa Nukleaarmeditsiini Assotsiatsioon (EANM) ja Maailma Radiofarmatseutilise ja Molekulaarse Ravi Assotsiatsioon (WARMTH).
Eve Kelk
Eve Kelk on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1990, ta on litsentseeritud endokrinoloog ja radioloog (molekulaarkuvamise ja radionukliidravi ulatuses). 1994 asus dr Kelk tööle Tallinna Keskhaigla (praegune ITK) nukleaarmeditsiini osakonda, juurutama kilpnäärme ületalitluse ja kilpnäärmevähi isotoopravi. Praeguseks on tema kaasabil ITK nukleaarmeditsiinikeskuse arsenali lisandunud ka neuroendokriinkasvajate ja eesnäärmevähi isotoopravi. Vajalikke teadmisi ja kogemusi on dr Kelk omandanud mh mitmel Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuri (IAEA) korraldatud kursusel ning Soome ja Saksamaa haiglates.
Dr Kelk on nukleaarmeditisiinikeskuse juhtivarst isotoopravi alal, ta osaleb haigla multidistsiplinaarsetes konsiiliumites, residentide jt spetsialistide juhendamises, esineb ettekannetega nukleaarendokrinoloogiast ning on publitseerinud oma kogemusel põhinevaid artikleid. Dr Kelk kuulub mitmesse rahvusvahelisse organisatsiooni, nagu Euroopa Nukleaarmeditsiini Assotsiatsioon (EANM) ja Maailma Radiofarmatseutilise ja Molekulaarse Ravi Assotsiatsioon (WARMTH), ta on Eesti esindaja Euroopa Eriarstide Organisatsiooni (UEMS) nukleaarmeditsiini sektsioonis ning Maailma Nukleaarmeditsiini ja Bioloogia Föderatsioonis (WFNMB).
Patoloogia
Erik Tamp
Erik Tamp on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2003 ning 2008 residentuuri samas patoloogia erialal. Alates 2008 töötab dr Tamp ITK patoloogia osakonnas patoloogina. Dr Tamp on pikaaegse kogemusega patoloog, kes töötanud mitmes Eesti ja Soome haiglas. Ta on äärmiselt pühendunud oma tööle ja huvitatud nii patoloogi igapäevatööst kui ka patoloogia eriala arengust üldiselt. Tulenevalt osakonna profiilist on ta tegelenud põhiliselt üldpatoloogiliste protsesside uurimisega, onkoloogiaalaselt rohkem uroloogilise-, günekoloogilise- ja gastroenteroloogilise patoloogiaga. Dr Tamp kuulub Eesti Patoloogide Seltsi, Eesti Digitaalse Patoloogia Ühingusse, ta on Rahvusvahelise Patoloogia Akadeemia (International Academy of Pathology) Soome ja Balti üksuse liige.
Ilmi Reinmaa
Ilmi Reinmaa lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1978 ja internatuuri patoloogia-tsütoloogia erialal 1979. Aastatel 1979–1996 töötas ta Tartu Onkoloogia Haiglas, 1997–2001 Tartu Kopsukliinikus. Alates 2001. aastast töötab dr Reinmaa Ida-Tallinna Keskhaigla patoloogiakeskuses. Dr Reinmaa on ITK-s juurutanud Papanicolaou meetodi (Pap-analüüs) kasutamise günekoloogilises tsütoloogias, vedelikul baseeruva tsütoloogia kilpnäärmehaiguste diagnostikas ja günekoloogilises tsütoloogias, samuti sisse viinud immuunohistokeemial põhineva kaksikvärvingu diagnostilise meetodi. Ta on täiendanud end Moskvas, Leningradis, Taanis, Inglismaal, USA-s, Kanadas, Portugalis, Hispaanias, Soomes ja mujal (erinevatel kursustel ning rahvusvahelistel tsütoloogia konverentsidel ja kongressidel). Igapäevaselt tegeleb ta kilpnäärme ja rinnanäärme tsütodiagnostikaga. Dr Reinmaa on Ida-Tallinna Keskhaiglas koolitanud välja palju bioanalüütikuid ning juhendanud patoloogia ja endokrinoloogia residente.
Larissa Kelder
Larissa Kelder on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1996. Patoloogia erialaresidentuuri läbis ta PERHis, Hiiu Onkoloogiakeskuses ja Ida-Tallinna Keskhaiglas. Alates 2001. aastast töötab dr Kelder ITK-s patoloogina. Ta on ennast täiendanud Saksamaal (Essen, Berliin, Mannheim). Dr Kelder tegeleb histoloogilise diagnostika ja perinataalpatoloogiaga. Ta kuulub Eesti Patoloogide Seltsi ja Eesti Digitaalpatoloogia ühendusse.
Eero Semjonov
Radiodiagnostika
Antti Keskrand
Antti Keskrand on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna aastal 1998 ning radioloogia residentuuri 2003. Aastast 2008 töötab ta ITK-s radioloogina. Vähiravis on dr Keskrand spetsialiseerunud rinnavähi diagnostikale, lisaks osaleb ta ka uroloogilistes, seedetrakti ja pehmete kudede onkokonsiiliumites.
Anu Müts
Anu Müts on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna ravi erialal 1994. aastal ning radioloogia residentuuri 2004. aastal. Alates 2008 töötab dr Müts ITK-s. Igapäevaselt tegeleb ta ka onkoloogilise radioloogiaga, sh osaleb günekoloogiliste kasvajatega patsientide konsiiliumites. Dr Müts on erialaselt täiendanud end radioloogiavaldkonna erinevatel koolitustel (peamiselt välismaal). Ta on mitmeid aastaid olnud residentide juhendaja onkoloogilise radioloogia tsüklis.
Tiia Elvre
Tiia Elvre on lõpetanud Tartu Ülikooli ravi eriala 1995, radioloogia residentuuri 1997. ITK-s töötab dr Elvre radioloogina alates 1998. Radioloogina teeb dr Elvre röntgeni, ultraheli ja kompuutertomograafia diagnostilisi uuringuid, võtab kasvajakolletest proovitükke, vajadusel eemaldab organismist sinna liigselt kogunenud vedelikku. Ta konsulteerib erinevate erialade raviarste radioloogiaalastes küsimustes. Onkoloogias puutub dr Elvre enim kokku rinnavähi patsientidega, osaledes rinnavähi konsiiliumis. Ta on osalenud mitmesugustel täiendkoolitustel radioloogia ja onkoloogia alal nii Eestis kui välismaal.
Alates 2005 on dr Elvre pidevalt juhendanud nii radioloogia kui teiste erialade residentide ja arstitudengite praktikaid, ühtlasi on ta radioloogia residentuuri koordinaator ITK-s. Dr Elvre on Eesti Radioloogia Ühingu ja Euroopa Radioloogia Ühingu liige.
Vastuvõtule kahe nädalaga!
Peame oluliseks, et patsiendid pääseksid vastuvõtule esimesel võimalusel. Eriarstidel (uroloogid, günekoloogid, kirurgid, onkoloogid) on eraldi vastuvõtuajad kasvaja kahtlusega patsientidele, keda on suunanud vastuvõtule perearst või eriarst teisest tervishoiuasutusest. Nii on meie haiglas võimalik pääseda vastava vähipaikme diagnoosimisele ja ravile spetsialiseerunud eriarsti vastuvõtule kahe nädala jooksul.