Elu vähiga

Tänapäeva meditsiin võimaldab vähki ravida üha edukamalt ning vähist on võimalik ka terveneda. Kuid võitlus vähiga tähendab haigele ning tema lähedastele pikka teekonda. Mõnikord võib diagnoosi saamine ja sellega seotud teabega tutvumine tuua ühest küljest kergendust, kuid teisest küljest võib tekitada ka rohkelt küsimusi ning negatiivseid emotsioone. Kaasneda võib šokk ning sageli ka teadmatus tuleviku suhtes. Surmahirm, abitus, aga ka hirm kaotada oma positsioon ühiskonnas või välimus on haigusega kohanemisel tavapärane osa protsessist. Kuidas haigusega kohaneda, sõltub psüühilisest tugevusest, emotsionaalsusest ja elukogemusest. Kriisi sattunud inimestel muutub käitumine. Mõni võib muutuda tuimaks, teine jälle kohatult reipaks. Võib tekkida depressioon, paanikahäired ja muud vaimse tervise probleemid.

Kuid haigusega on võimalik koos elada. Haigusega kohanenud inimene hindab tihti elus väärtused ümber. See omakorda annab jõudu ja sisemist rahu edasi elada.

Kuidas vähidiagnoosiga toime tulla? Loe intervjuud meie onkopsühholoogiga.

Pakume oma patsientidele ka kogemusnõustamisteenust. Kogemusnõustaja on soovi korral patsiendile ja ta lähedastele toeks ja kuulajaks. Tal puudub arsti või õe taust, ta jagab seda, mille on ise läbi elanud. 

Haigusega kohanemisel on toeks vähipatsiente koondavad organisatsioonid, mis pakuvad oma liikmetele koolitusi, teraapiaid ja teisi ühistegevusi

Patsientide kogemuslood

Kairi-Kaia Truusa

„Arstid ehitasid mu kehast kivimaja!“

park, bike, senior
HELJU VEERSALU​

„Loodan tänu ravile nautida veel kaua oma lähedaste, töökaaslaste ja sõprade seltsi.“​

Spetsialistide kogemused

„Õige toit on võitluses vähiga äärmiselt tähtis tegur!“
Beata Hanesoo
Toitumisnõustaja
„Tahe elada on loomulik seisund.”

Margit Riit
Onkopsühholoog
„Kasvajate ravi on arsti ja patsiendi meeskonnatöö.”
Tiina Tuul
Onkoloog
„Liikumine on väga oluline”

Kristi Neeme
KRISTI NEEME
Füsioterapeut

Vähk ja lähedased

Kriis ei taba mitte ainult haigestunud inimest, vaid ka kõiki teisi pereliikmeid. See on täiesti loomulik asjade kulg.

Toitumine ja liikumine

Kõige sagedamini seisavad vähihaiged silmitsi kaalukaotusega – mõnel rohkem, teistel vähem.

Vastuvõtule kahe nädalaga!

Peame oluliseks, et patsiendid pääseksid vastuvõtule esimesel võimalusel. Eriarstidel on eraldi vastuvõtuajad kasvaja kahtlusega patsientidele, keda on suunanud vastuvõtule perearst või eriarst teisest tervishoiuasutusest. Nii on meie haiglas võimalik pääseda vastava vähipaikme diagnoosimisele ja ravile spetsialiseerunud eriarsti vastuvõtule kahe nädala jooksul.

Scroll to Top