Meist

Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) tegeleb pahaloomuliste kasvajate ennetuse, diagnostika ja raviga ning vähiravi valdkonna edendamisega alates 2007. aastast. 2012. aastal loodi eraldiseisev onkoloogiakeskus, mis on pühendunud vähipatsientide keemiaraviga ravimisele.

Vähiraviga on Eesti vanimas haiglas tegeletud kõikidel kirurgilistel erialadel lausa aastakümneid. Juba 1940.–1950. aastatel kuulusid eri elundite onkoloogilised operatsioonid haigla igapäevase tegevuse hulka.  Näiteks alustati sel ajal seedetrakti ja endokriinkasvajate kirurgilise raviga. 

1993. aastast on silmakliinik Baltikumi silmaonkoloogia keskuseks, koondades Läti, Leedu ja Eesti
silmasiseste ning silmakoopa kasvajatega patsientide ravi. Läti keskustega
teeme koostööd nii konsultatsioonide kui residentide koolitamise osas. Meie silmakliinikus
täiendavad end silmaonkoloogia valdkonnas nooremarstid mitmetest riikidest.

2011. aastal tunnistati meie silmakliinik Euroopa Oftalmoloogia Nõukogu poolt rahvusvahelise
akrediteeringuga silmakeskuseks. 2016. aastast kuulub ITK silmakliinik ka ERN-EYE
(
European Reference Network) haruldaste haiguste võrgustikku. Tänane uroloogiakeskus on valdkonna vanemaid ja jätkuvalt üks suurema onkoloogilise kirurgia mahuga keskusi Eestis. Ortopeediakeskusest on välja kasvanud Eesti esimene lülisambakirurgiakeskus, mille ravitöö oluliseks osaks on lülisamba kasvajate ja metastaaside kirurgiline ravi. Naistekliinikul on pikaaegne kogemus günekoloogiiste kasvajate ravis. ITK-l kui innovaatilisel vähikeskusel on suurim kogemus Eestis operatsiooniaegse kõhuõõnesisese keemiaravi teostamisega. Selle raviviisiga on võimalik aidata munasarjavähi, maovähi, soolevähi ja sarkoomiga patsiente.

Alates 2021. aastast oleme OECI (Organisation of European Cancer Institutes) täisliikmed. Koostöövõrgustik koondab üle 100 Euroopa vähikeskust ja –instituuti Euroopa Liidu riikidest ja ka mujalt maailmast.

Alates 2021. aastast oleme OECI (Organisation of European Cancer Institutes) täisliikmed. Koostöövõrgustik koondab üle 100 Euroopa vähikeskust ja –instituuti Euroopa Liidu riikidest ja ka mujalt maailmast. Samuti on Ida-Tallinna Keskhaigla aastateks 2022–2024 akrediteeritud kui onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud keskus (ESMO Designated Centre of Integrated Oncology and Palliative Care).

Meie suure kogemusega arstid on spetsialiseerunud kindlate kasvajapaikmete ravile ning järjest on kasutusele võetud uusi ravimeetoid, eelkõige mini-invasiivse kirurgia ja kombineeritud operatsioonide suunas. Vähiravi meie haiglas hõlmab kõiki haigla kliinilisi ja administratiivseid struktuure. Vähiraviga on seotud kõik meie diagnostika ja raviga tegelevad üksused, mistõttu koostöö eri osapoolte vahel tagab parima ravitulemuse patsiendile. Meie näol on tegemist kiiresti areneva ja avatud koostööd tegeva vähikeskusega. 

Millele oleme spetsialiseerunud?

Ravime erinevaid vähipaikmeid: seedetrakti kasvajaid, nahakasvajaid ja melanoomi, pehmete kudede kasvajaid, endokriinsüsteemi organite (näärmete) kasvajaid, rinnakasvajaid, uroloogilisi kasvajaid, luukoe kasvajaid, günekoloogilisi kasvajaid, silmakasvajaid. Meie vähiravikeskuses on olemas eripädevused ning multidistsiplinaarsed meeskonnad, kes tegelevad harva esinevate kasvajate või keerulise diagnoosiga vähipatsientidega. Meil on eraldi silmakasvajate, lülisamba kasvajate, päriliku vähi ennetuse meeskonnad, raseduse ja vähkkasvaja käsitlus, rinnahaiguste ja kilpnäärmevähi multidistsiplinaarne ravi.

Me ei teosta pea- ja kaelakasvajate (v.a kilpnäärmekasvajad) kirurgilist ravi ega hematoloogiliste kasvajate ravi. Suuname patsiendid vastava eriala spetsialistile Põhja Eesti Regionaalhaiglasse või Tartu Ülikooli Kliinikumi.

Lapseea pahaloomuliste kasvajatega ravi ja diagnoosimisega tegelevad Eestis ainult Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikum. Pakume tihedat koostööd oftalmoloogia, ortopeedilise kirurgia ja nukleaarmeditsiini valdkonnas.

Parimad ravivõimalused

2011. aastal tunnistas Euroopa Oftalmoloogia Nõukogu Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliiniku rahvusvahelise akrediteeringuga silmakeskuseks. Meie diagnostika ja ravivõimalused on Baltikumi parimad – enamik silmaonkoloogilisi haigeid saavad parimat võimalikku ravi just meie haiglas.

4800

vähipatsienti

7800

sõeluuringutes osalejat

1400

patsiendil diagnoositakse pahaloomuline kasvaja

2800

onkoloogilist konsiiliumi

* Ülaltoodud arvud on viimaste aastate keskmised. Info tugineb aastatele 2016–2020.

Koostöö

Teeme aktiivselt koostööd Lääne-Tallinna Keskhaiglaga, kus tegeletakse günekoloogiliste, uroloogiliste ja seedetraktikasvajate kirurgilise raviga. Patsientidele parima ravivaliku leidmiseks toimuvad regulaarselt ühised günekoloogiliste ja seedetrakti kasvajate multidistsiplinaarsed onkoloogilised konsiiliumid.

Kiiritusravi pakume koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga.

Meie onkoloogid pakuvad kasvajavastast süsteemset ravi ambulatoorse ja päevaraviteenusena ka Kuressaare Haiglas.

Võta ühendust!

Meie spetsialistid vastavad vähiraviga seonduvatele küsimustele.

Esitatud päringule vastame AS Ida-Tallinna Keskhaiglas kehtiva  korra alusel.

Sisestage küsimus või kirjeldage oma mure võimalikult täpselt üleval olevas kastis

Vastuvõtule registreerimine:

666 1900 (E–R 7.15–18.00)

Patsiendiportaal iPatsient

 

E-post

info@itk.ee

AS Ida-Tallinna Keskhaigla

Ravi 18, 10138 Tallinn

image_2021-03-15_115003
Scroll to Top