Meist

Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) tegeleb pahaloomuliste kasvajate ennetuse, diagnostika ja raviga ning vähiravi valdkonna edendamisega alates 2007. aastast. 2012. aastal loodi eraldiseisev onkoloogiakeskus, mis on pühendunud vähipatsientide keemiaraviga ravimisele.

Vähiraviga on Eesti vanimas haiglas tegeletud kõikidel kirurgilistel erialadel lausa aastakümneid. Juba 1940.–1950. aastatel kuulusid eri elundite onkoloogilised operatsioonid haigla igapäevase tegevuse hulka.  Näiteks alustati sel ajal seedetrakti ja endokriinkasvajate kirurgilise raviga. 

1993. aastast on silmakliinik Baltikumi silmaonkoloogia keskuseks, koondades Läti, Leedu ja Eesti
silmasiseste ning silmakoopa kasvajatega patsientide ravi. Läti keskustega
teeme koostööd nii konsultatsioonide kui residentide koolitamise osas. Meie silmakliinikus
täiendavad end silmaonkoloogia valdkonnas nooremarstid mitmetest riikidest.

2011. aastal tunnistati meie silmakliinik Euroopa Oftalmoloogia Nõukogu poolt rahvusvahelise
akrediteeringuga silmakeskuseks. 2016. aastast kuulub ITK silmakliinik ka ERN-EYE
(
European Reference Network) haruldaste haiguste võrgustikku. Tänane uroloogiakeskus on valdkonna vanemaid ja jätkuvalt üks suurema onkoloogilise kirurgia mahuga keskusi Eestis. Ortopeediakeskusest on välja kasvanud Eesti esimene lülisambakirurgiakeskus, mille ravitöö oluliseks osaks on lülisamba kasvajate ja metastaaside kirurgiline ravi. Naistekliinikul on pikaaegne kogemus günekoloogiiste kasvajate ravis. ITK-l kui innovaatilisel vähikeskusel on suurim kogemus Eestis operatsiooniaegse kõhuõõnesisese keemiaravi teostamisega. Selle raviviisiga on võimalik aidata munasarjavähi, maovähi, soolevähi ja sarkoomiga patsiente.

Alates 2021. aastast oleme OECI (Organisation of European Cancer Institutes) täisliikmed. Koostöövõrgustik koondab üle 100 Euroopa vähikeskust ja –instituuti Euroopa Liidu riikidest ja ka mujalt maailmast.

Alates 2021. aastast oleme OECI (Organisation of European Cancer Institutes) täisliikmed. Koostöövõrgustik koondab üle 100 Euroopa vähikeskust ja –instituuti Euroopa Liidu riikidest ja ka mujalt maailmast. Samuti on Ida-Tallinna Keskhaigla aastateks 2022–2024 akrediteeritud kui onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud keskus (ESMO Designated Centre of Integrated Oncology and Palliative Care).

Meie suure kogemusega arstid on spetsialiseerunud kindlate kasvajapaikmete ravile ning järjest on kasutusele võetud uusi ravimeetoid, eelkõige mini-invasiivse kirurgia ja kombineeritud operatsioonide suunas. Vähiravi meie haiglas hõlmab kõiki haigla kliinilisi ja administratiivseid struktuure. Vähiraviga on seotud kõik meie diagnostika ja raviga tegelevad üksused, mistõttu koostöö eri osapoolte vahel tagab parima ravitulemuse patsiendile. Meie näol on tegemist kiiresti areneva ja avatud koostööd tegeva vähikeskusega. 

Millele oleme spetsialiseerunud?

Ravime erinevaid vähipaikmeid: seedetrakti kasvajaid, nahakasvajaid ja melanoomi, pehmete kudede kasvajaid, endokriinsüsteemi organite (näärmete) kasvajaid, rinnakasvajaid, uroloogilisi kasvajaid, luukoe kasvajaid, günekoloogilisi kasvajaid, silmakasvajaid. Meie vähiravikeskuses on olemas eripädevused ning multidistsiplinaarsed meeskonnad, kes tegelevad harva esinevate kasvajate või keerulise diagnoosiga vähipatsientidega. Meil on eraldi silmakasvajate, lülisamba kasvajate, päriliku vähi ennetuse meeskonnad, raseduse ja vähkkasvaja käsitlus, rinnahaiguste ja kilpnäärmevähi multidistsiplinaarne ravi.

Me ei teosta pea- ja kaelakasvajate (v.a kilpnäärmekasvajad) kirurgilist ravi ega hematoloogiliste kasvajate ravi. Suuname patsiendid vastava eriala spetsialistile Põhja Eesti Regionaalhaiglasse või Tartu Ülikooli Kliinikumi.

Lapseea pahaloomuliste kasvajatega ravi ja diagnoosimisega tegelevad Eestis ainult Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikum. Pakume tihedat koostööd oftalmoloogia, ortopeedilise kirurgia ja nukleaarmeditsiini valdkonnas.

Parimad ravivõimalused

2011. aastal tunnistas Euroopa Oftalmoloogia Nõukogu Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliiniku rahvusvahelise akrediteeringuga silmakeskuseks. Meie diagnostika ja ravivõimalused on Baltikumi parimad – enamik silmaonkoloogilisi haigeid saavad parimat võimalikku ravi just meie haiglas.

4800

vähipatsienti

7800

sõeluuringutes osalejat

1400

patsiendil diagnoositakse pahaloomuline kasvaja

2800

onkoloogilist konsiiliumi

* Ülaltoodud arvud on viimaste aastate keskmised. Info tugineb aastatele 2016–2020.

Koostöö

Teeme aktiivselt koostööd Lääne-Tallinna Keskhaiglaga, kus tegeletakse günekoloogiliste, uroloogiliste ja seedetraktikasvajate kirurgilise raviga. Patsientidele parima ravivaliku leidmiseks toimuvad regulaarselt ühised günekoloogiliste ja seedetrakti kasvajate multidistsiplinaarsed onkoloogilised konsiiliumid.

Kiiritusravi pakume koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga.

Meie onkoloogid pakuvad kasvajavastast süsteemset ravi ambulatoorse ja päevaraviteenusena ka Kuressaare Haiglas.

Korduma kippuvad küsimused

Küsimärgid

Esmaste terviseprobleemide puhul aitab perearst. Oluline on julgelt kurta perearstile oma väiksemaidki tervisemuresid  ja vaevuste püsimisel teha seda korduvalt.

Meie eriarstide poole pöördumiseks on vajalik pere- või eriarsti saatekiri (v.a naistearsti, naha- ja suguhaigustearsti, silmaarsti, eriarsti tasulisele vastuvõtule registreerimisel).

Eriarsti vastuvõtule pöördumiseks on vajalik eelnevalt registreerida:

  • kohapeal registratuuris;
  • telefoni teel 666 1900 E–R 7.15–18.00;
  • Terviseportaalis www.terviseportaal.ee

Loe lähemalt tule vastuvõtule lehelt.

Pere- ja eriarstidel on võimalik kohe konsulteerida (e-konsultatsioon) meie kasvajatega tegelevate eriarstidega (onkoloogi, kirurgi, sisearsti, gastroenteroloogi, pulmonoloogi jt) – küsige perearstilt ka seda võimalust. Kui e-konsultatsiooni alusel on põhjust kahtlustada kasvajat, annab meie eriarst Teile ka vastuvõtuaja.

Peame oluliseks, et patsiendid pääseksid vastuvõtule esimesel võimalusel. Eriarstidel on eraldi vastuvõtuajad kasvaja kahtluse või diagnoosiga patsientidele, keda on suunanud vastuvõtule perearst või eriarst teisest tervishoiuasutusest. Kasvaja kahtlusel sõltub eriarsti vastuvõtule jõudmise kiirus kahtluse põhjendatusest. Nii on meie haiglas võimalik pääseda vastava vähipaikme diagnoosimisele ja ravile spetsialiseerunud eriarsti vastuvõtule kahe nädala jooksul.

Pere- ja eriarstidel on võimalik kohe konsulteerida (e-konsultatsioon) meie kasvajatega tegelevate eriarstidega (onkoloogi, kirurgi, sisearsti, gastroenteroloogi, pulmonoloogi jt) – küsige perearstilt ka seda võimalust. Kui e-konsultatsiooni alusel on põhjust kahtlustada kasvajat, annab meie eriarst Teile ka vastuvõtuaja.

Teisese arvamuse küsimine on patsiendi õigus ning isiklik valik. Eelkõige annab see kindlustunde, et uuritud on kõiki ravivõimalusi.

Teisese arvamuse saamiseks on Teil vaja tulla vastuvõtule. Peate küsima oma raviarstilt või perearstilt saatekirja onkoloogile või kirurgile. Pere- ja eriarstidel on võimalik kohe konsulteerida (e-konsultatsioon) meie kasvajatega tegelevate eriarstidega (onkoloogi, kirurgi, sisearsti, gastroenteroloogi, pulmonoloogi jt) – küsige perearstilt ka seda võimalust. Vähidiagnoosiga patsientidele on meil eraldi vastuvõtuajad, kuhu on võimalik aeg saada kahe nädala jooksul.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage meile.

Uuringu vastused saate Teid uuringule suunanud arstilt, kes selgitab Teile uuringu tulemusi ja määrab edasise ravi.

Vähiraviga seonduvatele küsimustele vastavad meie spetsialistid. Kirjutage meile

Võta ühendust!

Meie spetsialistid vastavad vähiraviga seonduvatele küsimustele.

Sisestage küsimus või kirjeldage oma mure võimalikult täpselt üleval olevas kastis

Vastuvõtule registreerimine:

666 1900 (E–R 7.15–18.00)

Terviseportaalis

 www.terviseportaal.ee

 

E-post

info@itk.ee

AS Ida-Tallinna Keskhaigla

Ravi 18, 10138 Tallinn

AnyConv.com__imgpsh_fullsize_anim
Scroll to Top