Hematoloogilised kasvajad

Eristatakse ca 140 erinevat tüüpi verevähki, mida saab liigitada kolme põhirühma: leukeemia, lümfoom ja müeloom, mis jagunevad omakorda paljudeks erinevateks vormideks ja alaliikideks.

Leukeemia on valgeliblede pahaloomuline kasvaja, millele on iseloomulik ühe kindla rakutüübi kontrollimatu vohamine. Lümfisõlmekasvaja ehk lümfoomi kasvajarakk pärineb lümfotsüüdist, mis on omandanud võime lõputult paljuneda ning rakud ei suuda oma tavapärast kaitsvat rolli täita.

Müeloom on plasmarakuline kasvaja, mis on lümfoomide järel esinemissageduselt vereloomekoe kasvajate hulgas teisel kohal.
Vereloomekasvajate diagnoosimine hõlmab palju erinevaid uuringuid, kuhu kuuluvad vere-, luuüdi- ja biopsia analüüsi võtmine, mitmesugused radioloogilised uuringud, keha kompuutertomograafia või teatud juhtudel spetsiifilisem positronemissioontomograafia ehk PET-KT uuring.

Me ei teosta hematoloogiliste kasvajate ravi. Suuname patsiendid vastava eriala spetsialistile Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse või Tartu Ülikooli Kliinikumi.

Meie arstid

Meie tööks esmavajalik algab suhtumisest – inimlikkusest ja kõrgendatud empaatiavõimest. Meie arstid lähtuvad põhimõttest: milline iganes poleks diagnoos, inimlik soojus on asendamatu.

Scroll to Top