Muud naissuguelundite pahaloomulised kasvajad

Naissuguelundid on naise väikevaagnas paiknevad organid, mis on seotud sugulise paljunemisega. Naissuguorganid saab jagada kaheks: sisesuguelundid (munasari, munajuha, emakas ja tupp) ning välissuguelundid (häbe).

Naissuguelundite pahaloomulised kasvajad võivad alguse saada kõikidest naissuguorganitest. Vähk saab nime organi või selle osa järgi, kust see alguse on saanud. Võimalikud naissuguelundite pahaloomulised kasvajad on näiteks emakakaela-, munasarja-, emakakeha-, tupe- ja häbemevähk, millest levinumad on esimesed kolm. Meie haiglas ravitakse kõiki naissuguelundite kasvajaid.

Iga naine peaks regulaarselt oma kehale tähelepanu pöörama ning kaebuste tekkimisel koheselt konsulteerima naistearstiga. Tekkinud kaebused võivad olla seotud paljude erinevate haigustega, kuid vähikahtluse korral on ainuõige kohe arstile pöörduda. Varases staadiumis avastatud vähi ravi on kõige tulemuslikum ning võimalus tervenemiseks hea.

Eri elunditest alguse saanud vähid erinevad ka ohumärkide ja sümptomite, vähi teket soodustavate riskitegurite ning ennetusstrateegiate poolest.

Scroll to Top